Ždiar a okolie

Ždiar je vyhľadávaným miestom pre domácich aj zahraničných návštevníkov, ktorým sa obec  a obyvatelia postupne prispôsobujú a snažia sa poskytnúť pohodlie aj najnáročnejším.

Nájdete tu preto hotely, množstvo penziónov a privátov v rôznych cenových kategóriách.

Ďalej je tu veľký výber reštaurácií, pizzeria, niekoľko potravín, pošta, bankomat, čerpacia stanica, kostol, požičovne lyží, dá sa zviesť taxíkom alebo minibusom, prípadne konským záprahom.

V zime je Ždiar navštevovaný prevažne lyžiarmi, keďže jeho poloha je predurčená k zimným športom, na svoje si prídu aj bežkári a pre najmenších je v lyžiarských strediskách pripravených množstvo atrakcií na snehu.

Lyžiarské strediská v obci a okolí:

Všetky strediská majú lyžiarsku školu, požičovňu lyží, bufety, upravené bežecké trate a skibusy. Medzi najzaujímavejšie bežecké traťe patrí trasa po hrebeni Spišskej Magury.

Hostia, ktorí k nám prídu na dovolenku počas leta sa môžu venovať turistike, cykloturistike, prechádzkam a spoznávaniu Ždiaru a blízkeho okolia.

Chodník korunami stromov

Unikátny výhľad na Belianske Tatry a Pieniny z vtáčej perspektívy, užite si nádhernú prechádzku v korunách stromov. Chodník je max. 24m vysoký a 1234m dlhý, v celej dĺžke bezbariérový s bezpečným zábradlím.  Z 32m veže budete mať štíty Belianskych Tatier ako na dlani.

Z mnohých turistických trás a chodníkov (v Tatranskom národnom parku je 600km chodníkov)Vám môžeme odpopručiť :

  • Náučný chodník Monková dolina – Kopské sedlo a ďalej na Chatu pri Zelenom plese, Sedlo pod Svišťovkou, Skalnaté pleso a Tatranská Lomnica (trvanie 9.30 hod.)
  • Náučný chodník Zadné Meďodoly – trasa začína v Tatranskej Javorine a končí v Kopskom sedle. 4km trasa s 10 zastaveniami

Aquaparky:

Jediná verejnosti prístupná jaskyňa v Tatrách je Belianska jaskyňa. Nachádza v Tatranskej Kotline 9km od penziónu.

Pre návštevníkov obľubujúcich históriu a pamiatky doporučujeme:

  • Ľubovňanský hrad a skanzen  48km
  • Kežmarský hrad  24km
  • Spišský hrad  70km
  • Múzeum Červený Kláštor 32km
  • Múzeum Tatranského národného parku v Tatranskej Lomnici 19km
  • Nestville park Hniezdne 43km

K najkrajším zážitkom patrí splavovanie Dunajca na drevených pltiach najväčším prírodným kaňonom v strednej Európe v Pieninách. Odvážnejším odporúčame vyskúšať rafting. Keďže sa Vám bude venovať skúsený inštruktor, čakajú na Vás vlny, pereje, krásna príroda a hlave nezabudnuteľný zážitok.